image

Dotaz MF dnes 4.8.: Vladěna Maršálková

04.08.2011
Dobrý den,
na základě telefonického hovoru Vám zasílám dotazy, které se týkají financování oprav v ústecké zoo.

- Můžete konkrétně říct, na co peníze půjdou. V tiskové zprávě jsou informace o opravě lachtaního bazénu a bazénu tuleňů + je možné rozklíčovat informaci o tom, co znamená systém průtočné vody - ten bude po rekonstrukci fungovat u lachtanů, nebo jde o úplně jinou investici v zoo?

Takto mám připravenou část textu systému průtočné vody, pokud jsem zprávu pochopila špatně, určitě to předělám:
Zahrada navíc bude po rekonstrukci moci využívat „odpadní teplo“, které by mělo vznikat díky systému průtočné vody. Náklady na údržbu bazénu tím mají klesnout o 60 procent, „odpadní teplo“ pak bude využito pro jiné pavilony.

Odpověď zpracovaná ředitelem Zoologické zahrady v Ústí nad Labem:
Peníze jsou určeny k provedení oprav pavilonu ploutvonožců – tj. lachtani a tuleni, včetně infrastruktury. Systém průtočné vody znamená přívod vody, filtrace a úprava vody mezi bazény lachtanů a tuleňů a jejich zpětné využití. V každém případě se jedná o provádění oprav na stávajícím zařízení.
Souhlasíme se zněním věty - Zahrada navíc bude po rekonstrukci moci využívat „odpadní teplo“, které by mělo vznikat díky systému průtočné vody.
Doplnění věty - Provozní náklady pavilonu ploutvonožců Náklady na údržbu na bazénu tím mají klesnout o 60 procent, „odpadní teplo“ pak bude využito pro jiné pavilony.