image

ČTK 15. 5. T. Malecká

16.05.2014
DOTAZ:

Hezký den, prosím o odpovědi na následující otázky.
Na úřední desce magistrátu města jsem našla informace o veřejné zakázce na rekonstrukci bývalé ubytovny Čelakovského. Prosím proto o následující odpovědi.

1) Kolik bytů a jakých v budově vznikne (v podkladech k zakázce je číslo 40)? Jak budou velké a případně vybavené? Půjde o sociální bydlení, které sice není definované zákonem, ale v poslední době se o něm často hovoří? V jaké výši bude stanovené nájemné?

2) Komu budou byty určeny, tj. existují už pravidla pro jejich přidělování? Na jakou dobu bude možné je zíáskat? Zajímá mě, zda budou nájemní smlouvy na dobu určitou, neurčitou, zda půjde o přechodné bydlení pro někoho v nouzi atd. Může radnice vyloučit, že budou v domě žít nepřizpůsobiví, ze kterých mají místní po zkušenosti s ubytovnou největší obavy?

3) Kdy město očekává konec rekonstrukce a nastěhování prvních nájemníků?

Předem děkuji za odpovědi.
S pozdravem

ODPOVĚĎ:

1. S ohledem na skutečnost, že celý projekt je na samém začátku, není možné uvést další podrobnosti než ty, které jsou uvedeny ve zveřejněných dokumentech. Bližší technické informace budou známy až po vypracování projektové dokumentace.

2. Renovace bývalé ubytovny v ul. Čelakovského je cíleně zaměřena na vybudování malometrážních bytů pro mladé rodiny s dětmi. Již od počátku úvah o vhodné využitelnosti domu byla nalezena shoda v zařazení objektu do plánované struktury asistovaného bydlení na dobu určitou. Konkrétnější podmínky pro přidělování bytů budou v průběhu plánované renovace nejprve konzultovány s odborníky z oblasti bydlení a rodinné politiky. Předpoklad je, že finální podmínky pro přidělování bytů, pravidel užívání bytů, doby podpory bydlení vč. zajištění podpůrných služeb budou stanoveny do konce renovace objektu. S každým zájemcem o bydlení bude preventivně pracováno tak, aby byla eliminována rizika spojená s bydlením vč. sousedských vztahů.