image

Dotaz MfD 19. 10. : Artur Janoušek

19.10.2011
Dotaz:

Dobrý den,
vážená paní Křivská,
chtěl bych se zeptat na společnost AVE Ústí nad Labem, kde vlastní město 10% podíl. Za město sedí ve vedení společnosti pan Petr Ryšavý, jenž vlastní také společnosti StratoCruiser, jež má podobný předmět podnikání jako AVE - kromě realitní činnosti a půjčování věcí movitých také poskytování služeb pro zemědělství a zahradnictí a nakládání s odpady.
V podobných přípdech je obvyklé, že má dotyčný vysloven zákaz konkurence. Jak je to v případě pana Ryšavého. A vadí vám takové možné podezření ze střetu zájmů?

Odpověď:

Po ověření Vámi uváděných informací Vám v reakci na Váš dotaz sděluji, že dle údajů z veřejně dostupných zdrojů je zřejmé, že Vámi jmenovaná společnost nevyvíjí aktivní činnost. Informace o vlastnictví akcií jsou více než 3 roky staré. Z tohoto důvodu tedy nelze k dnešnímu dni vyvozovat vlastnické vztahy ve společnosti. Ohledně zmiňovaného zákazu konkurence sděluji, že se v tomto případě jedná o záležitost pracovně-právní a doporučuji se s tímto dotazem obrátit přímo na zaměstnavatele, společnost AVE Ústí nad Labem. Na základě shora uvedeného vyvozujeme, že v tomto případě ke střetu zájmů nedochází.