image

Dotaz MF Dnes 23. 11. : Martin Krepindl

24.11.2011
DOTAZY:

Rád bych Vám položil pár otázek ohledně vánočních trhů na Mírovém náměstí a vánoční výzdoby centra města:

1. Jaké stánky budou mít letos Ústečané možnost navštívit a odkdy, kolik jich bude?
2. Vybíráte si ověřené trhovce, kteří prodávali v minulých letech? Na základě jakých kritérií si je vybíráte?
3. Kolik vánočních stánků bude letos k dispozici?
4. Chytají se nějaké speciální vánoční koncerty či benefiční akce?
5. Ohledně výzdoby - v jakých barvách se letos rozsvítí světla v centru, plánujete nějakou změnu oproti minulému roku? V jakém rozsahu a jak bude vánoční ozdoba města vypadat?
6. Jak se Ústečané staví k vánočním trhům, máte nějakou zpětnou vazbu?

ODPOVĚDI:

Odpovědi k otázkám 1 až 3 jsou poskytnuty agenturou SLATR s.r.o., která vánoční trhy na Mírovém náměstí pořádá, pro bližší nebo upřesňující informace se prosím obraťte na zástupce agentury. Agentura Dream Producition MP, s.r.o. pak zajišťuje trhy na Kostelním náměstí u OC Fórum.

1. Letos bude na Mírovém náměstí 35 stánků. Vánoční trhy začínají 25. 11. a končí 24. 12. Každý den budou stánky otevřeno od 9 hod. do 17 hod. Ústečané na trzích naleznou adventní věnce, svícny, jmelí, vánoční ozdoby, svíčky, výrobky uměleckého kováře, skleněné perly, drátěné šperky, výrobky ze dřeva, keramiku, dekorace, sklo z Nového Boru, kožešiny, dárečky pro zvířecí miláčky, formičky na pečivo, perníčky, vánoční punč, svařené víno a medovinu v keramickém hrnečku se znakem města, spoustu dobrého jídla, pravou českou zabíjačku, zvěřinové klobásy, valašské frgále, vánoční pečivo, hračky a spoustu dárků pro radost.

2. Prodejci jsou agenturou SLATR s.r.o. ověřeni z minulých let a ostatní se snaží agentura střídat tak, aby bylo každý rok různé zboží na trhu. Po zkušenostech z minulého roku, je na trhu povolen prodej hraček, které ovšem budou vkusně vystaveny ve stánku s vánoční výzdobou. Je to z toho důvodu, že byla velká poptávka po levnějších hračkách.

3. Prodejních stánků je 35.

4. Mezi letošní benefiční koncerty patří, tak jako každoročně "Velký country a bluegrass koncert Dárek dětem, dárek pro všechny 2011", který proběhne 8. 12. 2011 od 19:00 v Národním domě. Dne 17. 12. 2011 se uskuteční v Domě kultury Ústí nad Labem "Vánoční benefiční koncert The Boom Beatles Revival Band and Orchestra." Benefiční koncerty pro klášterní zahradu v kostele sv. Vojtěcha budou pořádány každou adventní neděli. Bližší informace o programu Ústeckých vánoc 2011 naleznete na plakátech, nebo na webu města Ústí nad Labem. ( http://www.usti-nad-labem.cz/files/akce/20111125_ustecke-vanoce-2011_plakat.gif )

5. Vánoční výzdoba stromu na Mírovém náměstí bude letos stejně laděná jako v loňském roce, tzn. tlumené bílé osvětlení. Vánoční osvětlení v centru města má v kompetenci Úřad městského obvodu Ústí nad Labem – město.

6. V tuto chvíli neevidujeme žádnou reakci občanů Ústí nad Labem.