image

Dotaz Ústecký deník 22.7.: Martin Klimeš

28.07.2011
Dobrý den, mohu Vás poprosit o pár odpovědí?
Kdo vymyslel cyklostezku vedoucí těsně pod dětskými klouzačkami v Městských sadech? Jak často je uklízen písek z cyklostezky vedoucí přes dětský koutek a kdo úklid provádí? Kdo vymyslel vyústění cyklostezky v sadech na hlavní „parkovou křižovatku“ ve spodní části, kde prochází nejvíc lidí? Kdo určil podobu cyklostojanů v Městských sadech? Která firma je vyrobila? Vybíralo město z víc možností? Proč byla vybrána právě tahle varianta? Kdo ji vybral? Jsou stojany stejné, jako všechny ve městě?

Odpověď:
Projektantem Městských sadů je společnost MS architekti s.r. o., která vypracovala kompletní projektovou dokumentaci týkající se i návrhu veškerého vybavení parku. Zhotovitelem projektu je společnost Průmstav, a.s., která vybírala jednotlivé subdodavatele.
Úklid Městských sadů je denně zabezpečován pracovníky společnosti CF sociální firma, s.r.o. a od 19.07.2011 i novými čtyřmi pracovnicemi VPP. Dne 15.07.2011 proběhlo strojové čištění společností AVE, se kterou má město uzavřenu rámcovou smlouvu na úklidové práce.