image

Dotaz MF Dnes 20. 5. 2011: Tomáš Kassal

03.06.2011
Dobrý den,
chci se zeptat, jak vypadá situace v mateřských školách v Ústí:
1) Rád bych znal čísla: jaká je celková kapacita školek, kolik je volných míst a kolik se hlásí dětí?
2) Pokud je přetlak dětí, jak to bude magistrát řešit? Uvažuje se případně o stavbě nové školky, rozšíření těch současných?
Některá města to plánují, proto zjišťuje stav v dalších velkých městech kraje…
Moc děkuji za odpověď, potřebuji alespoň nějakou ještě dnes.

Odpověď:
1. V Ústí nad Labem je celkem 30 MŠ, které zřizuje Magistrát města Ústí nad Labem, a to s celkovou kapacitou od 1.9.2011 - 2537 míst. Navýšení MŠ Kameňáček o 8 míst, MŠ Větrná o 6 míst k novému školnímu roku 2011 / 2012.

2. V tuto chvíli nevíme, jaký bude převis. Vše budeme sumarizovat po obdržených údajích, které paní ředitelky zpracují do poloviny června.

V těchto dnech náměstkyně primátora Helena Kubcová jedná o možnosti vybavit 1 třídu v MŠ Pastelka, která je nyní nevyužita a nevybavena. Tuto třídu by mohlo navštěvovat 24 dětí. Pokud všechna jednání dopadnou kladně, chtěla by tuto třídu otevřít ještě v letošním roce. V případě některých MŠ, kde je možnost rozšíření tříd vycházíme ředitelkám zařízení vstříc viz bod 1. Jsou ale školky, kde volná místa jsou – Například zmíněná MŠ Pastelka - kde je jedna celá třída zatím uzavřena z důvodu nenaplnění kapacity. To samá situace je v MŠ Skalnička.