image

Dotaz Ústecký deník 2. 8. 2011: Martin Klimeš

02.08.2011
Vážený pane náměstku,

mžete mi prosím napsat, jestli budete sundavat všechny cedule označující měření rychlosti městskou policií? Dalo by se prosím zjistit, kolik řidičů dostalo pokutu za rychlost v době, kdy bylo nutné cedule používat? Dalo by se prosím zjistit, kolik jich bylo dříve, když cedule nebyly nutné? Bude nyní městská policie měřit rychlost častěji, než v době, kdy bylo nutné používat cedule? Budete žádat PČR o další místa, kde budete moct měřit? Jdou vybrané peníze za pokuty do rozpočtu městské policie, nebo města?

Předem děkuji za odpověď do aktuálního vydání a přeji krásný den

Odpověď:
Zasílám vyjádření náměstka primátora Jana Řeřichy:

1. Městská policie již při měření mobilními radary nebude používat začátek a konec měřeného úseku. Upozornění u stacionárních radarů prozatím zůstanou na svých místech.
2. Pro srovnání aktuální číslo z měření ve Vaňově – při umístění cedulí 0 řidičů, bez cedulí osm
3. Porovnávací čísla nejsou k dispozici
4. Nebudeme měřit rychlost častěji. Prioritou MP je ochrana a bezpečnost občanů města, současné měření ve Vaňově provádíme na žádost místních občanů, kteří jsou ohrožováni řidiči nedodržujícími omezenou rychlost. V budoucnosti předpokládáme měření na vybraných komunikacích, kde rychle jedoucí vozidla mohou ohrozit bezpečnost našich dětí (u ZŠ, MŠ a SŠ)
5. V tuto chvíli o dalších místech neuvažujeme
6. Vybrané peníze jsou příjmem obce. Je pravidlem, že bývají použity pro Odbor dopravy, který je používá na investice do komunikací