image

Vážená redakce Ústeckého deníku,

20.04.2011
Po přečtení příspěvku pana Achaba Haidlera jsem se nestačil divit, co všechno si tento člověk dovolí. A vzhledem k tomu, že svou glosu, či jak se jeho články označují, otočil proti mé osobě, žádám Vás o zvážení, zda tento člověk má právo mít prostor ve vašem deníku. Žádám také veřejnou omluvu za lživé, naprosto nepravdivé informace podávané v jeho článku „Na nervy“, neboť s tímto člověkem jsem nejednal a nikdy nebyl v městském parku, jak to barvitě popisuje.
O schůzku mne požádala jeho kolegyně paní Ester Hocke, které jsem předal kopie smluv a dodatků, ukázal jí na porovnání některé ceníky a vysvětlil kde, co a jak ve smlouvě z hlediska ceníkových položek najde a co znamenají stavební objekty tj SO a PS neboli provozní soubory. Nechápu, jak si pan Achab Haidler může dovolit barvitě popisovat, kterak jsem cokoli komentoval či ukazoval na jakýchsi tabulkách. („To je vejvar, co říkáte?“, pochvaluje si náš průvodce a pak položí prst na další tabulku“.). Vzhledem k tomu, že tento člověk podal trestní oznámení v souvislosti s parkem na neznámého pachatele (bez jakýhkoliv podkladů či faktických důkazů) a vystupuje v celé záležitosti jako svědek, ani s ním jednat nemůžu. Pan Achab Haidler může namítnout, že on píše glosy. Proto přikládám odborný rozbor tohoto novinářského žánru:
„Dnes je glosa rovněž novinářským literárním útvarem. Jedná se o útvar subjektivní, podobně jako fejeton nebo sloupek. Novinářská glosa je krátký polemický komentář s osobním pohledem, obvykle věnovaný jedinému základnímu tématu, naznačenému v titulku nebo na začátku textu.“ Nikde se tedy nepíše, že by glosař směl lhát a to takovým způsobem, že ze mě dělá veřejného kašpárka a znevažuje tím práci celého investičního odboru Magistrátu města Ústí nad Labem
Ivo Zíka
Vedoucí odboru investic Magistrátu města Ústí nad Labem