image

ČT 21. 2. David Březina

21.02.2014
DOTAZ:

Dobrý den,

prosím Vás, začal Váš magistrát už s úklidem ulic po zimě a nebo v brzké době začne? Případně kolik se podařilo ušetřit díky letošní teplé zimě a na co se ušetřené peníze případně použijí?

ODPOVĚĎ:

Město Ústí nad Labem využilo mírné zimy k úklidu komunikací a dalších prostranství. V současné době jsou nasazeny tři silniční samosběry, jeden kropicí vůz a od dnešního dne dva samosběry chodníkové. Vozidla vyjela podle standardních harmonogramů pravidelného čištění, kdy se uklízí hlavní páteřní komunikace našeho města. V rámci možností pak během víkendu probíhá mytí betonových svodidel a ostrůvků u zimního stadionu. Dále je nasazen komunální vysavač a osm pracovníků pro ruční úklid nedopalků, papírů a dalších hrubých nečistot. Z toho je šest nasazeno ve vlastním centru a dva objíždějí problematické lokality a věnují se dalšímu úklidu.
Zimní období je dané zákonem. Začíná 1. 11., končí pak k 31. 3. následujícího roku. Celkový průběh zimy je proti loňskému období daleko mírnější. Ke konci minulého týdne
činily náklady na zimní údržbu vozovek 8 660 tis. Kč, na chodníky pak 2 754 tis. Kč. S úsporou počítáme, nic méně její výši můžeme potvrdit až po skončení zimního období tj. 31. 3. 2014.