image

Dotaz Ústecký deník 31. 1. 2011 11:06: Janni Vorlíček

31.01.2011
Dobrý den,
Čtenáři Ústeckého deníku si stěžují, že město na místech, kde jsou pořádány plesy a další kultura, nezajistilo dostatečně bezpečnost. Příklad: jednu naši čtenářku před kulturním domem během plesu Ústečanů okradli – škoda za dvacet tisíc. A to prý kousek od ní stála skupina chlapů, taxikářů. Městský policista se tam prý za celou dobu neobjevil, pouze přivolaná republiková policie.

1) Určuje vedoucí MP na místa, kde se dají předpokládat vyšší koncentrace lidí, jako jsou plesy, alespoň jednoho, dva strážníky?
2) Pokud ano, proč v sobotu v noci nebyl žádný strážník u kulturního domu v dosahu?
3) Zaznamenali jste zvýšený počet krádeží během plesů a jiných akcí, kolik to zatím bylo letos, kolik loni?
4) Vyjádření náměstka k této problematice…

Odpověď 31. 1. 2011 14:07
Dobrý den…
Zasílám odpověď náměstka primátora Jana Řeřichy
1) „Na základě Vašich dotazů jsem se seznámil s průběhem sobotní noci ve vztahu k práci strážníků MP. Pěší hlídka se v okolí kulturního domu pohybovala od 23,00 do 01,00 hod. a od 02,00 do 04,00 hod. s tím, že procházela lokalitu ul.Velká Hradební, Churchillova, Bělehradská, park Republiky – její pohyb je zaznamenán prostřednictvím GPS. Mobilní hlídka prováděla kontrolu každou hodinu a to od 22,00 do 04,00 hod.. Ke krádeži došlo před budovou kulturního domu, kde ženě byla stržena z ramene kabelka neznámou osobou, která utekla. Podobné situace není vždy možné stoprocentně vyloučit, protože strážníci nemohou být vždy a všude. Je zvykem, že během každé kulturní, sportovní nebo jiné akce na území města se provádí ze strany MP pravidelné kontroly v místě konání takové akce. Stejné to bylo i v době konání plesu Ústečanů. Kontroly v okolí kulturního domu byly prováděny pěší i mobilní hlídkou a to až do ranních hodin.