image

ČT 19. 8. Březina

20.08.2013
DOTAZ:

Prosím o čísla, kolik řidičů bude ještě muset na magistrát kvůli výměně řidičských průkazů do konce roku. Chci se ještě zeptat - přišlo o prázdninách víc řidičů, třeba díky tomu, že mají víc volno, nebo žádostí o nové "řidičáky" spíš ubylo?

ODPOVĚĎ:

Na podnět primátora Víta Mandíka byly od úterý 23. července rozšířeny úřední dny registru řidičů o úterý a čtvrtek. Důvodem je velký počet klientů, kteří na registru řidičů čekali na vyřízení žádostí o vydání řidičského průkazu, profesní způsobilosti řidiče a paměťových karet do digitálního tachografu. „Doba, kterou lidé trávili ve frontách, byla neúnosná. Rozšířením úřední doby o další dva dny, tak občané budou mít více příležitostí k vyřízení svých záležitostí na odboru dopravy. Věřím, že magistrát bude nadále pracovat na změnách, které povedou ke zlepšení služeb občanům.“ uvedl primátor Vít Mandík.
Dlouhodobým záměrem primátora Mandíka je zkvalitnění pracovních podmínek zaměstnanců úřadu a zejména zkvalitnění služeb, které jsou poskytovány občanům.
Registr řidičů má nově otevřeno takto:
Pondělí 8.00-17.00
Úterý 8.00-15.00
Středa 8.00-17.00
Čtvrtek 8.00-14.00
Pátek 8.00-11.00


Do konce roku zbývá vyměnit 6 543 ks ŘP a také 1 609 ks průkazů profesní způsobilosti. Jelikož nekončí letos jen povinná výměna, ale také průkazy profesní způsobilosti řidičů, navýšil se počet žadatelů. Tato situace nemá nic společného s tím, že by řidiči měli více volna o dovolených či prázdninách, ale s končící platností profesních průkazů.