image

ČTK 7. 8. Tereza Malecká

13.08.2014
DOTAZ:
Hezký den,
posílám několik dotazů, které se týkají domů ve Sklářské ulici a prosím o jejich zodpovězení.

1) Zabývá se stavební odbor magistrátu stavem domů ve Sklářské ulici? Domy jsou v zoufalém stavu, vnitroblok je plný odpadků, opakovaně tam kvůli požárům zasahují hasiči?

2) Domy patří několika soukromým vlastníkům. Nezvažuje město, že by nechalo vnitroblok vyklidit a náklady pak vymáhalo po majitelích?


ODPOVĚĎ:

Stavební úřad situaci v inkriminovaných lokalitách na všech k. ú. pod svojí pravomocí monitoruje, a to nejen ve Sklářské ulici. Dohled nad objekty provádí i za účasti statika. Lokality jsou však neustále devastovány vandaly, kteří se na stavu těchto objektů podepisují. Stavení úřad při svém průzkumu zjistil, že je většina objektů v exekuci a majitele nelze nijak kontaktovat ani ve spolupráci s Policií ČR.

I odbor životního prostředí opakovaně již několik let (min. od roku 2009, naposledy v červnu tohoto roku) vyzývá vlastníka nemovitosti k odstranění nepořádku. Dle zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech, je výzva k odstranění nepořádku jedinou možností odboru, jak konat. Výzva majiteli nemovitosti byla předávána i v místě jeho trvalého pobytu (Slovenská republika) ve spolupráci s tamní policií a příslušným obecním úřadem, avšak neúspěšně. V místě trvalého pobytu je neznámý.