image

Dotaz MF Dnes 13.5.2011: Lucie Chlebná

17.05.2011
Zdravím a prosím o stručné doplnění k vyplutí lodi ze zanádražního prostoru.

1. Je už stavba v zanádražním prostoru zkolaudovaná?
2. Pokud ne, kdy se bude kolaudovat?
3. Kdy bude prostor zpřístupněn veřejnosti?
4. Kdy začnou fungovat garáže, které jsou součástí revitalizovaného prostoru? Jaká je jejich kapacita?
5. Jak to vypadá se zprovozněním lávky nad silnicí I/30? Je její zprovoznění navázáno na dokončení stavby na této komunikaci?
6. Na které další nové prvky se mohou Ústečané v zanádražním prostoru těšit? Jak má prostor fungovat, jaké bude plnit funkce?
7. Součástí stavby jsou také obchodní plochy. Kolik metrů čtverečních jich tu dohormady je? Jaké obchody či služby se tu chystají, kde budou?
8. Jsou už všechny obchodní plochy obsazené, nebo město ještě shání nájemce? Za jakou cenu tyto plochy pronajímá? (kč/m2)
9. Kolik revitalizace zanádražního prostoru celkem stála? Pokud vím, velká část nákladů má být hrazena z evropských dotací. Není výplata těchto peněz ohrožena současným děním v Regionální radě regionu soudržnosti Severozápad?

Odpověď: Odbor investic
1 – 2. Ano stavba již byla zkolaudována.
3. V pátek 20. května
4. V pátek 20. Května, kapacita je 92 míst
5. Lávka bude rovněž otevřena 20. května
6. Kašna a další vodní plochy, stromořadí akátů. Promenádní, odpočinková a obchodní zóna (po obsazení komerčních prostor).
7. Obchodní plochy mají dohromady rozlohu cca 700 m2 a rozsah služeb v tuto dobu nevíme, záleží na nájemcích prostor, jako návod může sloužit i anketa Ústečanů
8. V současné době se připravuje záměr pronájmu tohoto prostoru. O pronájmu ploch jednala majetková komise zatím bez stanovení výše nájmu.
9. Revitalizace RMC II. etapa,2. Stavba stála celkově cca 170 mil. Kč. Na dotaz, zda je výplata peněz ohrožena by měla odpovědět Regionální rada regionu soudržnosti Severozápad.
„Celý prostor bude veřejnosti zpřístupněn dnem před zahájením lodní dopravy, která začne v sobotu 21. května v 10 hodin. Pro Ústečany to bude novinka, protože po několika desetiletích budou mít možnost vyplout na Labe přímo z centra města“, dodal náměstek primátora Jan Řeřicha.