image

Deník 23. 7. Petr Sochůrek

23.07.2013
DOTAZ:

Dobrý den, redakce Ústeckého deníku obdržela několik námětů na články ohledně špatného stavu komunikací ve Svádově v ulici Jana Želivského (viz foto 2). Místní si několikrát o rozbitá místa v silnici, která nejsou označená dopravní značkou, poničili pneumatiky u aut (viz foto 1). Dále místní upozorňují, že nejsou schopni úředníci zajistit odvoz beden s posypovým materiálem, který přímo dělníci umístili v křižovatce s ulicí Stezka, a ničí jim podezdívky plotů (viz foto 3).

ODPOVĚĎ

Vyjádření ODM

Komunikace je bez zimní údržby a nádoba s posypovým materiálem sloužila pro občany k zajištění sjízdnosti v této lokalitě. V křižovatce s komunikací Stezka byla umístněná z toho důvodu, že nikde jinde není místo. Podezdívky se nedotýká a je naplněna převážně drtí. Nádoby z této ulice byly odvezeny a v listopadu budou opět vráceny.
Co se týče poškození vozidel, město je pro tyto případy pojištěno a v případě doloženého poškození na městské komunikaci, je škoda hrazena. V této lokalitě je zóna 30 km/h a řidiči by ve vlastním zájmu měli omezenou rychlost dodržovat.
Místo s „poškozeným betonem“ bylo zadáno k opravě, oprava bude provedena v srpnu.