Deník 3. 4. Iveta Podešvová

07.04.2014
DOTAZ:

Registrujete už na magistrátu žádosti od ústeckých restaurací, kaváren, hospod apod. pro povolení předzahrádek?
Kolik žádostí už jste zhruba dostali?
K jakému datu jsou povolení datována (od kdy by zahrádky měly být otevřeny)?
Platí pro udělení povolení nějaká zvláštní pravidla (co musí restaurace splnit, aby ho dostala)?

ODPOVĚĎ:

Vyjádření odboru dopravy a majetku
1. Ano
2. 13
3. Záleží na zvážení žadatele, od kdy chce předzahrádku provozovat. Ale je to přibližně od poloviny dubna, kdy už je stálé počasí
4. Žádost o povolení předzahrádky se řídí dle ust. § 25 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích.