image

Dotaz MF Dnes 28. 1. 2011 11:01: Jitka Hadašová

01.02.2011
Prosím o informaci k záměru prodeje Městských lázní. Kdo je zájemcem o koupi, jde o ústecký subjekt a zjišťovalo si město reference na něj? Jak si město zajistí, aby nový majitel nenechal tuto krásnou budovu, kterých Ústí moc nemá, zchátrat? Viz Lázně Vrbenského. A jak přiměje nového majitele, aby dodržel podmínku a skutečně zachoval provoz lázní pro veřejnost? Aby to nedopadlo, jako v případě CPI a parkovacího domu. Děkuji, Jitka Hadašová.
Prosím, ještě jednu otázku k lázním – jde o opětovný záměr prodeje, změkčilo město původní podmínky? (pokud se nemýlím, tak poprvé chtělo město bazén zachovat nastálo, nejen do roku 2015 a dalším požadavkem bylo i symbolické nájemné pro Městské služby).

Odpověď 1. 2. 2011 9:52
Dobrý den…
Zájemcem o koupi je paní Madarová, Rada města zatím schválila pouze záměr prodeje s tím, že se může přihlásit jakýkoliv subjekt. Zajištění řeší podmínky prodeje, mezi které mimojiné patří, že areál chce město prodat za kupní cenu ve výši min. 30 milionů korun. Mezi podmínky prodeje patří například zachování provozu Městských služeb Ústí nad Labem do 31. 12. 2011. Nabyvatel dále převezme smluvní závazky Městských služeb, to znamená veškeré nájemní smlouvy s podmínkou, že umožní zachování provozoven kadeřnictví a hostinské činnosti v případě jejich zájmu minimálně do 31. 12. 2011. Zájemce musí zároveň předložit záměr využití celého objektu a zachovat provoz bazénu a sauny pro veřejnost do 31. 12. 2015. Zveřejnění záměru prodeje bude dnes vyvěšeno na 15 dní na úřední desce. Podmínky jsou totožné jako v původním zveřejnění.