image

Dotaz Ústecký deník 19. 1. 2011 11:12: Jitka Hadašová

19.01.2011
Zdravím a prosím o doplňující informace k parkovacímu domu, který měla postavit firma CPI u Vladimiru. Jestli jsem odpověď k této věci pochopila správně, tak město souhlasilo s tím, že jej stavět nebude…

1. V komplexu CPI City Center bude o polovinu méně parkovacích míst, než město požadovalo. Parkovací dům byl dohodnutou náhradou za ně. Proč město na této dohodě netrvá?
2. Čím přesně CPI odůvodnila odstoupení od dohody? (vysvětlení – vzhledem k situaci na realitním trhu – jsem nepochopila)
3. Proč je město tak vstřícné k firmě, která sama k městu a jeho obyvatelům vstřícná není? (její neudržované domy hyzdí město, od nájemníků (2,5 tisíce ústeckých rodin!) žádá za byty, do nichž nic neinvestovala, tržní nájemné a vyhrožuje jim žalobami)
4. Postaví tedy u Vladimiru někdo parkovací dům, nebo ne? Co v tom město dělá, nebo bude dělat?

Odpověď 19. 1. 2011 13:40
Dobrý den…
1 – 3. V komplexu CPI je počet parkovacích míst, který vyhovuje normě. Ještě před finanční krizí, která zasáhla nejen ČR, došlo k dohodě mezi CPI a městem o tom, že postaví parkovací dům v ulici W. Churchilla. A tím vznikne větší počet parkovacích míst na docházkové vzdálenosti k CPI centru, hotelu Vladimír a obchodům na Masar. třídě. Po příchodu finanční krize CPI vážně uvažovalo o tom, že stavba samotného centra nebude vůbec zahájena. I přesto se městu podařilo díky mnoha náročným jednáním s CPI dohodnout a stavba byla realizována. Díky těmto dohodám tak nemáme v centru města hlubokou díru. I tento fakt byl veřejností velmi kritizován. Finanční situace CPI ale již neumožnila výstavbu parkovacího domu. Městu se podařilo dohodnout, že CPI alespoň bezplatně předá kompletní stavební dokumentaci včetně všech nutných povolení. Díky vstřícnosti CPI tak je město vlastníkem kompletních podkladů pro výstavbu parkovacího domu a tím také garantem příchodu opravdu solidního investora do centra města.
4. Jak již jsme uvedli, je snahou města, aby parkovací dům byl postaven a město je proto nakloněno jednáním s možným investorem.