image

Dotaz Ústecký deník 7. 6. 2011: Martin Klimeš

09.06.2011
Dobrý den,
Proč stále nefungují všechny fontány v Městských sadech? Počítal někdo potřebnou velikost odtokových kanálků na průtok vody? Je průtok vody fontánami konstantní? Jak často jsou/ budou fontány čištěny? Byla vysazena zeleň v drátěných klecích podél cyklostezky v sadech? Proč v nich stále nic neroste? Budou v oploceném kruhu mezi WC a klouzačkami nějaké herní prvky? Jaké a kdy? Už dostal magistrát nějakou odpověď k připomínkám na audit, podle kterého by mělo město vracet část dotace?
Odpověď:

1. (Odbor majetku) V současné době nefunguje pouze jedna fontána a to u hlavního schodiště (vyskytl se technický problém, který řešíme), bude co nejdříve zprovozněna.
Čištění fontán probíhá denně – tak aby nedocházelo k ucpávání odtokových kanálků a další čištění či jiné nutné práce budou objednávány průběžně či dle potřeby.
(Odbor investic) Ano v některých úsecích prázdných gabionových košů byla vysazena zeleň v souladu s návrhem generálního projektanta. Na určitých místech je možné, že rostliny uhynuly nebo byly odcizeny. Ano v oploceném kruhu budou dětské hrací prvky. Jedná se o 5 prvků – prolézačka, pružinové houpadlo, hrací sestava, kolotoč a dvojhoupačka. Smlouva o dodávce a montáži bude podepsána po zasedání Rady města Ústí nad Labem. Prvky budou osazeny nejpozději do 30 dnů od podpisu smlouvy. Odpověď k připomínkám na audit zatím k dispozici nemáme.