image

Dotaz Ústecký deník 15. 3. 2011 10:36: Janni Vorlíček

16.03.2011
Dobrý den,
Vážený pane náměstku,

Od vzniku nové koalice uplynulo čtvrt roku, proto Vám posílám své otázky.

1) Jak uplynulý čtvrtrok hodnotíte z pozice náměstka pro investice?
2) Jaké nejdůležitější investice jste připravoval?
3) Které musel odložit, či zrušit?
4) Jak současná finanční situace tvorbu investic ovlivňuje?
5) Jste pověřen vedením městské policie, jak hodnotíte dnes její práci?

Odpověď 16.3.
Dobrý den
1. V tomto období, které díky Vánocům a novému roku uběhlo rychleji než je běžné, se pokračovalo v realizaci započatých investic a také na přípravě nových. Pochopitelně je znát, že investiční rozpočet města je menší oproti posledním letům, a proto se pokračuje hlavně na akcích, které jsou realizovány za pomoci evropských dotací. Pochopitelně ale nemůžeme zůstat v nečinnosti a je nutné se připravovat i na roky příští. Při vyhlášení nových dotačních titulů město nebude mít čas začít s jejich přípravou a proto je nutné na nich pracovat již nyní.
2. V současné době se intenzivně pracuje na dokončení projektu rekonstrukce Domu kultury části A a v těchto dnech začínáme pracovat na projektu rekonstrukce plavecké haly. Z oblasti již realizovaných investic mám největší radost z nového domu dětí a mládeže a také ze sportoviště na Severní terase, které se začne dělat v nejbližší době.
3. Omezili jsme zejména investiční akce týkající se modernizace našich vlastních zařízení.
4. Viz 1 až 3 + Veškeré investice jsou nejprve podrobeny přísnému zkoumání z pohledu možného využití evropských dotací. Ale nyní si uvědomuji, že tomu tak bylo i v minulých letech
5. Zrovna dnes jsem obdržel pro naše strážníky další děkovný e-mail za jejich práci a vzhledem k tomu, že to v posledních dvou měsících není výjimečná záležitost domnívám se, že toto je to nejlepší ohodnocení práce městské policie. Změnou struktury MP se nám podařilo dostat více strážníků do ulic města, ale rozhodně to neznamená ulehčení pro ně samé. Velmi si vážím jejich práce, která není jednoduchá a je mnohdy i velmi nebezpečná. Vedení MP analyzuje každý den výsledky práce strážníků a jsem přesvědčen o tom, že i v následujících měsících veřejnost pocítí pozitivní změny.