image

Dotaz Ústecký deník 4. 4. 2011: Janni Vorlíček

04.04.2011
Dobrý den,

děkuji za odpovědi, ale na to, jestli je Činoherní studio příspěvkovou organizací města, nebo není, jsem se přeci neptal, neboť to vím. Chtěl jsem především odpovědi na tyto otázky:

1) Jaké je oficiální stanovisko vedení města k tomuto kroku ČS? (Myslím tím tedy nikoliv to, zda město nechalo vyhodit p. Haidlera, ale jaké je jeho stanovisko ke změně ve vedení… tedy něco jako: „Děkujeme p. Haidlerovi za spolupráci a přejeme mu do dalších let blablabla…. A těšíme se na spolupráci s p. Čepkem, snad se nám společně podaří odstranit nesoulady v komunikaci, jež se vyskytly v minulých týdnech… atp. atd. a nechci to od úředníka, ale od politika ve vedení, který je za jednání s ČS zodpovědný.)
2) Skutečně byl p. Haidler pro vedení města jako partner pro vyjednávání nepřijatelný? (Tady snad není co vysvětlovat)
3) Pokud ano, proč? (Ani tady snad není co vysvětlovat)
4) Jelikož mi někdo – nevím kdo – napsal, že město bude ČS podporovat, ptám se tedy jinak: Jak bude město ČS podporovat?

Snad už jsou mé dotazy jasnější a snad ten, kdo na ně bude odpovídat, učiní tak rychle a bez dosavadní arogance. S pozdravem,

Dotaz MF Dnes 4. 4. 2011 – Lucie Chlebná
Díky za odpověď,
nicméně moje dotazy byly formulovány jinak než ty, které městu položil pan Vorlíček, ptala jsem se na něco úplně jiného. Zaslanou odpověď tedy bohužel nemohu považovat za uspokojivou. Prosím tedy ještě jednou o jejich zodpovězení - otázky jsem formulovala zcela konkrétně, očákávám tedy konkrétní odpovědi, nikoli obecné vyjádření. Město je zakladatelem Činoherního studia, financuje ho a už z těchto důvodů by se mělo k celé věci jasně vyjádřit.

Odpověď
Dobrý den
Z naší opakovaně uvedené odpovědi vyplývá, že město se nijak neúčastní na činnosti ČS, vše je plně v kompetenci Správní rady ĆS. Žádné spekulace kolem rozhodnutí Správní rady ČS nebudeme komentovat.