image

Dotaz Sedmička 13. 6. 2011: Alena Volfová

14.06.2011
Dobrý den,
Připravuji materiál o opilcích v UL a o zvonech a znovičce v atriu.

1. Kolik město UL stojí vandalismus a výtržnosti spojené s opilostí.
Lokality s největším ničením a znečištěním.
Jak se město proti tomu brání?

2. Kdy začne odbíjet zvonička v atriu. Náměstek Řeřicha říkal, že je třeba čekat na sezonu a znovu zjistit, zda odbíjení nepřekračuje povolený limit. Už se tak stalo? Pokud ne, kdy k měření dojde?
Bude odbíjet každou čtvrthodinu?

Odpověď:
1. Nelze vyčíslit škodu přesnou finanční částkou, ale bude se jednat o značné škody počínaje sprejerstvím a konče zdemolovanými odpadkovými koši. K omezení tohoto nešvaru nám výrazně pomáhá kamerový systém. Ve vytipovaných lokalitách navyšujeme hlídkovou pochůzkovou činnost. Nejvíce přestupků řešíme v centru města a v Krásném Březně. Jednotlivé obvody mají své specifické přestupky. Například v sociálně vyloučených lokalitách to je zakládání černých skládek a sprejerství a drobný vandalismus, v ostatních jde převážně o dopravu a drobná znečištění veřejného prostranství.
2. Na zvonici bylo provedeno měření a seřízení. „Jakmile budou splněny všechny legislativní podmínky, například souhlas stavebního úřadu, bude zvonička spuštěna. Nyní již čekáme pouze na uplynutí nutných lhůt“, řekl náměstek primátora Jan Řeřicha.