image

Deník 19. 6. Veronika Udatná

20.06.2013
DOTAZ:

Dobrý den,
zasílám dotazy k Městským a Smetanovým sadům. Lidé si stěžují na zanedbané a neudržované fontány v Městských sadech, předpokládám, že jejich údržba spadá do povinností vybrané firmy pro správu a údržbu celých sadů M+M servis. Ráda bych vás tedy poprosila o vyjádření, jak je vedení města s vybranou firmou prozatím spokojeno a zda nefunkčnost některých fontán se společností řeší.

Druhá věc se týká Smetanových sadů. Dělníci zde v minulých dnech přesunuli podstavec pro bustu Bedřicha Smetany více do středu parku. Proč k této změně došlo? Plánuje vedení města vytvoření a zasazení nové busty?

ODPOVĚĎ:

Na jedné větvi fontán v Městských sadech – 4 ks – se řešil problém s přípojkou vody, do konce příštího týdne budou postupně zprovozněny. U jedné fontány čekáme na opravu čerpadla a jedna fontána byla krátký čas odstavena z důvodu porouchaného čidla dopouštění vody.
Odbor dopravy a majetku, který má Městské sady ve správě a objednává jednotlivé činnosti, je s činnostmi spokojen.
Ve Smetanových sadech byla loňského roku busta B. Smetany odcizena. ODM zajistil zhotovení nového originálu a jedné plastové repliky s povrchovou úpravou, která bude umístěna na přesunutý žulový podstavec. Důvodem změny místa busty je její lepší viditelnost oproti místu, které je zastíněno chráněným stromem. Bronzový originál busty je umístěn v místním muzeu.