image

Deník 21. 1. Veronika Udatná

22.01.2014
DOTAZ:

Dobrý den,
mám otázku ohledně končící restaurace Na Předmostí na adrese Hrnčířská 57/10. Údajně má hospodu nahradit herna. Adresa je dosud v městské vyhlášce vedená mezi těmi, kde směji být provozovány výherní automaty. Pan primátor v minulosti sliboval, že heren ve městě nepřibude, stejně jako pan Křeček jako předseda Komise pro prevenci kriminality avizoval, že usilovně pracují na redukci míst ve vyhlášce o ty, kde automaty už nejsou, aby se zpět už nedaly vrátit. K úpravě vyhlášky však zatím nedošlo. Bude mít vedení města možnost vznik případné herny v objektu firmy Rekultivace zarazit? A učiní tak, pokud bude třeba? Jde o aktuální téma, prosím tedy o odpověď ještě dnes.

ODPOVĚĎ:

Prostory na adrese Hrnčířská 57/10 byly zkolaudovány jako restaurace. V této restauraci bylo povoleno Úřadem městského obvodu-město 6 ks výherních automatů. Vlastník objektu zažádal o změnu v užívání v části 1.NP, dle vyjádření stavebního úřadu se změna týkala názvu provozovny bez provádění stavebních úprav.
V současné době se v žádném případě nenavyšuje počet míst s provozem automatů, vše je dle platné vyhlášky.
Město nemá jinou možnost regulace, než formou vyhlášky. Na řešení problematiky hazardu se intenzivně pracuje.
Primátor vydal rozhodnutí o zřízení pracovní skupiny s názvem Pracovní skupina pro řešení problematiky hazardu na území města Ústí nad Labem. K účasti na práci v ní byli osloveni pracovníci magistrátu, zástupci městských obvodů, členové komisí rady města (školské, prevence kriminality a sociálně zdravotní), zastupitelé, zástupci bezpečnostních složek a mnohých organizací (DDM, Poradna pro občanství, občanská a lidská práva, iniciativa Ústí BEZ hazardu, Člověk v tísni, o.p.s., Sdružení zábavního průmyslu, UNASO). Předpokladem je, že pracovní skupina vyhodnotí současný stav, zhodnotí možné varianty.