image

Deník 20. 5. Vítek Hnízdil

22.05.2014
DOTAZ:

Krásný dobrý den paní Macová, rád bych napsal článek o dalších plánovaných opravách silnic a jejich podloží (viz níže).
Může mi někdo z příslušného odboru napsat, v jakých termínech (od kdy se začne a jak dlouho potrvají) se budou jednotlivé rekonstrukce (názvy ulic) na jaře a v létě provádět?
A co se myslí pod pojmem, že finance byly převedeny z vedlejší hospodářské činnosti odboru. Co je to ta vedlejší hospodářská činnost?
A dalo se prozatím víc peněz na opravu vozovek (jejich lokálních výsprav) než třeba v loňském roce a kolik?
ODPOVĚĎ:

1. Přesný termín není možné v současné době sdělit, neboť závisí na průběhu výběrového řízení na dodavatele velkoplošných oprav komunikací. Přesné termíny zahájení jednotlivých velkoplošných oprav jsou vždy aktuálně v předstihu zveřejňovány na webových stránkách města a na dopravním portále města.
2. Je popsáno z rozpočtu města.
3. Porovnávat v měsíci květnu, zda se v letošním roce dalo do oprav komunikací více než v loňském, není možné. Zatímco loni ještě v polovině dubna byla prováděna zimní údržba a opravy byly zahájeny až na přelomu měsíce dubna a května, letos odbor dopravy a majetku zahájil opravy již v polovině měsíce března. Porovnávat jednotlivé roky se dají až po ukončení stavební údržby, které dle klimatických podmínek může nastat od října do prosince.