Mapový portál Ústí nad Labem

Aktuality

Strana: [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  <a href='/mapovy-portal/aktuality.html?page=2'>&gt;&gt;&gt;

Dopravní omezení při půlmaratonu

12.09.2018 Oddělení GIS připravilo interaktivní webovou mapu dopravní situace při ústeckém půlmaratonu. Webová mapa nabízí občanům i návštěvníkům města ucelený pohled na dopravní omezení při konání sobotního běžeckého závodu RunCzech. Mapa barevně rozlišuje oblasti a ulice dle času omezení. Po kliknutí na uzavírku či omezenou oblast v mapě se zobrazí další podrobnosti o situaci. V mapě jsou vyznačeny a popsány také možnosti vjezdu a výjezdu z omezených oblastí. Mapa byla vytvořena na podkladu elektronické brožury dopravních informací dostupné na webu pořadatele závodu www.runczech.com a je její dynamickou alternativou.
Tisková zpráva ZDE.
 

Komunální volby 2018

11.09.2018 Pro zlepšení orientace občanů u voleb vytvořilo oddělení GIS opět speciální mapovou aplikaci. Aplikace po zadání adresy (ulice + číslo popisné) ukáže volební místnost, která zadané adrese přísluší.
 

Aplikace Turistické zajímavosti v německém jazyce

02.07.2018 Oddělení GIS ve spolupráci s oddělením cestovního ruchu připravilo německou verzi aplikace Turistické zajímavosti. Mezi českou a německou verzí je možné se přepínat přímo v aplikaci pomocí vlaječky v pravém horním rohu. Německou verzi aplikace lze spustit také přímo z německé verze webu města www.usti-nad-labem.cz/de/karten-app.
 

Dětská hřiště v Ústí nad Labem

17.05.2018 Oddělení GIS spouští novou mapovou aplikaci Dětská hřiště v Ústí nad Labem. Aplikace zobrazuje dětská hřiště na území města, včetně jejich fotodokumentace a doplňkových informací o provozovateli, provozní době, vybavení, GPS poloze atd. Data dětských hřišť vznikla v rámci průběžné aktualizace územně analytických podkladů.
 

Muzea a sbírkové expozice na Ústecku

12.03.2018 V mapové aplikaci Turistické zajímavosti v Ústí nad Labem a okolí bylo zpracováno nové téma - Muzea a sbírkové expozice na Ústecku. Téma bylo původně vydáno formou tištěného materiálu oddělením cestovního ruchu Magistrátu města Ústí nad Labem. Tato webová aplikace převádí původní materiál do interaktivní mapové podoby a doplňuje jej o nově pořízené fotografie, GPS a další aktualizované informace.
 

Školské obvody v Ústí nad Labem

12.03.2018 V mapové aplikaci Školské obvody je nyní možné zadáním adresy bydliště do pole pro hledání přímo vyhledat a v mapě zobrazit příslušnou spádovou školu a školský obvod.
Krátký video-návod je k dispozici ZDE.
 

Ucelený přehled výkresů v aplikaci Územní plány obcí

09.02.2018 V mapové aplikaci Územních plánů obcí v ORP Ústí nad Labem je nyní k dispozici přehled všech dostupných výkresů a textových dokumentů územních plánů obcí, jejich změn a územních studií. Po kliknutí na funkční plochu územního plánu, na plochu změny územního plánu nebo řešenou plochu územní studie se zobrazí vyskakovací okno s informacemi a odkazy na veškerou dokumentaci, včetně odkazů do ILAS a na web obce. Územní studie je nutné nejprve zapnout v seznamu vrstev.
Krátký video-návod je k dispozici ZDE.
 

Přehled novinek v aplikacích ÚAP a Územní plány obcí

29.01.2018 V aplikacích územně analytických podkladů a územních plánů obcí v ORP Ústí nad Labem je nyní k dispozici přehled aktualizací mapových vrstev. Uživatel se tak snadno doví, že byl zveřejněn nový územní plán, jeho změna nebo že byla aktualizována vrstva územně analytických podkladů. Novinky lze zobrazit kliknutím na ikonu N pod oknem hledání (nástroj Novinky v aplikaci).
 

Komplexní pozemkové úpravy v aplikaci ÚAP

03.01.2018 V aplikaci územně analytických podkladů byla zavedena nová vrstva komplexních pozemkových úprav. Vrstvu lze zapnout ve "Výkresu limitů - Ochrana přírody a krajiny". Po kliknutí na plochu pozemkové úpravy v mapě se zobrazí okno s podrobnostmi a odkazy na PDF přílohy (Hlavní výkres, textová část apod.).
 

Turistické zajímavosti v Ústí nad Labem a okolí

01.11.2017 Oddělení GIS spouští novou aplikaci pro veřejnost, která formou dynamické mapy, rozsáhlé fotodokumentace a dalšího materiálu, prezentuje zajímavá turistická místa a trasy v Ústí nad Labem a jeho okolí (celý správní obvod ORP). V aplikaci jsou v současné době dostupná tři rámcová témata – cyklus Trasy netušených krás, zajímavá vyhlídková místa a naučné stezky. Další obsah bude postupně přibývat.
Krátké video ukazující možnosti aplikace je k dispozici ZDE.