Městský stadion – rekonstrukce běžecké dráhy a technických sektorů

• Předpokládané náklady projektu: 8 000 000 Kč
  • Garant projektu: Odbor městských organizací, strategického rozvoje a investic
  • Stav projektu: dokončeno
Záměr
Příprava
Realizace
2023
Dokončeno
2023

Předmětem akce je výměna povrchů stávajících atletických drah a sektorů. Jedná se o stávající ovál délky 400 m o sestavě 8+6, tj. 8 drah na rovince, 6 drah na ovále, který je klasického tvaru s tzv. složeným poloměrem zatáček. Stávající umělý povrch je s ohledem na své stáří ve velmi špatném technickém stavu. Vykazuje lokální nerovnosti, mechanické poškození a povrch se odlupuje. Současný stav povrchů neumožňuje kvalitní využívání dráhy a sektorů pro provozování sportu, ke kterému jsou určeny. Nelze tak kvalitně využívat zařízení pro sportovní tréninky a brání pořádání atletických místních, regionálních a mistrovských soutěží a závodů. Stávající sektory technických disciplín jsou také ve velmi špatném technickém stavu a nevyhovují současným normám World Athletics.