image

Veřejná konference o Kanceláři architektury města

01.11.2021
O zřízení Kanceláře architektury města mohou občané diskutovat na městském fóru, ve čtvrtek 4. listopadu na toto téma proběhne i videokonference s vedením města a odborníky.

 

Kancelář architektury města (KAM) by měla pomoci nastavit vhodný způsob rozvoje města Ústí nad Labem. Ve městě existuje celá řada problémů, hrozeb, výzev, skrytých potenciálů i příležitostí, které je potřeba aktivně řešit. Právě KAM by výše uvedená témata měla důsledně, koordinovaně a celistvě spravovat. Umožňovala by i vznik odborných podkladů pro potřeby rozhodování úřadu i politiků. Mělo by jít o trvalejší strukturu, která by vybrané koncepce a vize byla schopna přenášet dlouhodobě, napříč volebními obdobími i etapami vývoje města. Sloužit by mohla i jako platforma, přes kterou by bylo možné komunikovat s občany, prezentovat výsledky a potřebná témata.

Všechny tyto oblasti a funkce by měl tým KAM, v čele s ředitelem – městským architektem, převzít a plnit.

Zřízení Kanceláře architektury města bude předloženo na 24. zasedání Zastupitelstva města.

Občané se k této iniciativě mohou vyjádřit na městském diskusním fóru.

Na toto téma proběhne také veřejná videokonference občanů s vedením města a odborníky. Její začátek je naplánován na čtvrtek 4. listopadu od 17.00 hodin, připojit se může každý prostřednictvím Google Meet. Pro účast je nutné mít vytvořený účet Google.

Logo KAM

Veřejná konference o Kanceláři architektury města