image

Primátor: Zkušenosti s plošným testováním máme

27.10.2020
Podpořit zpřísněná vládní opatření je připraveno vedení města Ústí nad Labem. Primátor Petr Nedvědický zdůraznil, že nelze nic podcenit.

 

„Nebezpečí je enormní a je na čase chovat se zodpovědně, chránit své zdraví i zdraví všech kolem nás. Z nových opatření se města týká zejména plošné testování v domovech seniorů. Poskytneme k tomu veškerou možnou podporu, máme s tím zkušenosti už z dřívějška, kdy byly v několika domovech zaznamenány jednotlivé případy onemocnění,“ uvedl Petr Nedvědický.

Město Ústí nad Labem je zřizovatelem sedmi domovů pro seniory, je to nejvíce ze všech okresů v kraji. S předstihem v nich byly omezeny a později zakázány návštěvy a byla uplatněna další opatření včetně zvýšené desinfekce a hygieny.

Primátor zároveň vyzývá občany k důslednému dodržování všech opatření: „Je to nepříjemné, ale nezbytné. Musíme to nějakou dobu vydržet, jen tak se podaří nákazu zvládnout a zvrátit její nepříznivý vývoj. Prosím vydržte a buďte disciplinovaní a ohleduplní, jde o zdraví a životy,“ vyzval primátor Nedvědický.

Primátor: Zkušenosti s plošným testováním máme