image

Pohyb na veřejnosti je možný jen se zakrytým obličejem

18.03.2020
Jen se zakrytými ústy a nosem se mohou lidé v Ústeckém kraji pohybovat na veřejnosti. Toto nařízení zveřejnil ve středu hejtman Oldřich Bubeníček na videokonferenci.

 

„Nemusí to být rouška nebo respirátor, kterých je nedostatek, stačí i provizorní řešení,“ vysvětlil hejtman.

„Toto rozhodnutí podporuji a všem doporučuji, aby se jím řídili. Je to jedna z možností, jak ochránit sebe i své okolí před nákazou. Na kontrolu tohoto nařízení se zaměří i naši strážníci. Z počátku budou hlavně lidem domlouvat, případně jim poradí, jaký provizorní prostředek použít,“ dodal primátor Petr Nedvědický.

Podle předběžných informací připravuje vyhlášení zákazu vycházení s nezakrytým obličejem také vláda České republiky.

Hejtman Bubeníček dále informoval o opatřeních, která kraj dělá proti šíření nákazy koronavirem. Mimo jiné se právě řeší rozdělení a distribuce části zásob roušek a respirátorů zabavených v noci na středu ve firmě v Lovosicích. Další zásilky ochranných prostředků kraj dostává od státních institucí. Postupně se posilují a rozšiřují i odběrová místa pro testování na koronavirus.

Podobně postupuje i město Ústí nad Labem, které získané ochranné prostředky rozděluje zejména lidem působícím v první linii.

Dále pokračuje péče o děti do deseti let z rodin zdravotníků, pracovníků složek IZS, domovů pro seniory nebo pečovatelské služby. Kontakty pro rodiče:

MŠ Větrná - 725 405 868; 472 772 046

ZŠ Mírová - 472 772 079; 724299758

Jesle – 472775848; 724391662

videokonference

 

 

Pohyb na veřejnosti je možný jen se zakrytým obličejem