image

Pec v krematoriu patří pravomocně městu

06.08.2020
Ve sporu o vlastnictví spalovací pece v krematoriu na Střekově ve středu rozhodl krajský soud ve prospěch města Ústí nad Labem. Potvrdil, že pec je majetkem města.

 

Vlastnictví pece se domáhala společnost Memory in Memory, která byla dříve nájemcem krematoria. Novou pec sice pořídila, ale náklady jí byly kompenzovány snížením nájmu. Krajský soud potvrdil rozsudek Okresního soudu v Ústí nad Labem, jímž bylo určeno, že kremační pec je vlastnictví statutárního města Ústí nad Labem jako součást nemovitosti, v níž se nachází.

„Spor skončil úplným úspěchem města. Soudy obou stupňů se ztotožnily s právní i věcnou argumentací uplatněnou ve věci městem Ústí nad ve Labem. Je tak pravomocně určeno, že město je výlučným vlastníkem předmětné kremační pece,“ uvedl tajemník magistrátu Miloš Studenovský.

Společnost Memory in Memory se původně snažila bránit předání pece novému nájemci firmě Krematorium Ústí nad Labem. Nakonec se podařilo krematorium a celé zařízení převzít, ale pec byla ve špatném stavu. Město později ukončilo s nájemcem smlouvu a krematorium nyní provozují Městské služby. Podařilo se zajistit nutné opravy krematoria i pece, která je připravena ke zprovoznění.

 

 

Pec v krematoriu patří pravomocně městu