image

Paní Berta Haskeyová slaví 102. narozeniny

29.03.2018
Krásného věku 102 let se dožila klientka Domova pro seniory v Doběticích Berta Haskeyová. K narozeninám jí přišla popřát mnoho zdraví a štěstí primátorka Věra Nechybová.

 

Paní Haskeyová se narodila v malé vesnici nedaleko Štětí, pochází z osmi dětí. Do Ústí nad Labem se dostala s rodiči po válce. Celý život těžce pracovala nejdříve v zemědělství pak jako dělnice. Do důchodu odcházela z lakovny podniku Metra. Měla dvě děti, vnuka a vnučku a dvě pravnučky. V domově se cítí spokojená, stále je čilá a bystrá a o vše se zajímá.

Primátorka popřála i dalším seniorům. Devadesáté narozeniny oslavila Magdalena Hanousková, která primátorku pozdravila zpěvem francouzské hymny a promluvila k ní maďarsky a německy. „V Paříži tatínek pracoval a vychodila jsem tam základní školu, pak jsme bydleli na slovensko maďarské hranici a také jsem byla na práci v Německu,“ vysvětlila své jazykové znalosti. Návštěva primátorky ji mile překvapila: „Jsem jen obyčejná občanka, nikdy bych nečekala, že přijdete zrovna za mnou, mám z toho radost,“ svěřila se paní Magdalena Hanousková.

K devadesátým narozeninám Věra Nechybová popřála také paní Anně Novotné a panu Václavu Maškovi.

Paní Berta Haskeyová slaví 102. narozeniny