Ocenění úspěchů běžecké vytrvalkyně

10.1.2024
Maraton jako přesnídávka – takto vidí více než čtyřicetikilometrový závod vytrvalkyně Lenka Berrouche. Z Tchaj-wanu si přivezla bronz za čtyřiadvacítku.

Lenka Berrouche je amatérskou běžeckou vytrvalkyní z Ústí nad Labem, pro kterou je teprve stokilometrový závod solidním průměrem. Dlouhé tratě pro ni nejsou žádnou novinkou, letos startovala například v Řecku, v Norsku pak s kamarádem zvítězila v závodě dvojic na 500 km.

V prosinci byla pozvána do reprezentace, čtyřiadvacítka se běžela v Tchaj-wanu jako mistrovství světa. Start byl v Tchaj-pej 1. prosince, cíl následující den. Reprezentační družstvo ve složení Petra Pastorová (Ostrava), Lenka Horáková (Brno), Lenka Berrouche (Ústí nad Labem) obsadilo v ohromné konkurenci třetí místo se součtem 697,5 km. Lenka v tomto závodě uběhla neuvěřitelných 219,2 km.

K úspěchu jí dnes pogratuloval a za vzornou reprezentaci města poděkoval primátor města Petr Nedvědický a radní pro sport Jiří Horák.