image

Občané debatovali s představiteli města o rekonstrukci ubytovny Čelakovského

07.07.2020
Veřejná debata o vybudování bytů pro seniory a zaměstnaneckých bytů proběhla v úterý přímo před bývalou ubytovnou Čelakovského.

 

Diskuze se zúčastnili obyvatelé obvodu Neštěmice, starostka obvodu Yveta Tomková, vedoucí pečovatelské služby Ditta Hromádková a náměstci primátora Tomáš Vlach a Pavel Tošovský. Ve více než hodinové debatě zástupci města představili místním vizi dostupného bydlení pro seniory a zaměstnance městských organizací. „Chceme hlavně vyvrátit informace, které se šířily mediálním prostorem v posledních dnech. Například že zde budou bydlet nepřizpůsobiví občané, to není pravda. Naším cílem je vybudovat dostupné byty pro seniory a naše pracující občany a rozšířit tak městský bytový fond,“ sdělil občanům náměstek primátora Tomáš Vlach.

V bývalé ubytovně by mohlo vzniknout 33 bytů. Náklady na rekonstrukci jsou odhadovány na 35 milionů korun, polovinu z této částky by však mohla pokrýt dotace od Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Nájemné bez energií by v jednom bytě činilo cca tři tisíce Kč.

Debata s občany

Budova Čelakovského

Občané debatovali s představiteli města o rekonstrukci ubytovny Čelakovského