image

Dřevěný altán slouží lidem v Sebuzíně

09.06.2020
Přístřešek pro společenské a kulturní aktivity byl v úterý slavnostně zprovozněn v Sebuzíně. Projekt byl realizován v rámci participativního rozpočtu města.

 

Návrhy do participativního rozpočtu podávají občané. S nápadem na vytvoření místa pro setkávání místních obyvatel přišla Miroslava Karbusová. Jak uvedla ve svém návrhu, v této lokalitě se nenacházela žádná stavba tohoto typu, která by poskytovala prostor pro aktivity občanů, setkání seniorů či dětské programy. Nyní v Sebuzíně takový prostor mají hned u fotbalového a dětského hřiště. „Jsem rád, že se nám podařilo splnit další přání občanů z participativního rozpočtu. Věřím, že altán bude pro místní příjemným místem pro setkávání, které tu doposud chybělo,“ uvedl náměstek primátora Pavel Tošovský, který se společně s vedením městského obvodu Střekov a navrhovatelkou projektu zúčastnil otevření stavby.

Dřevěný přístřešek se střechou z lehké krytiny stojí na zpevněné ploše, je vybaven posezením v podobě lavic a stolů. Součástí projektu jsou i okrasné květináče nebo odpadkové koše. Náklady dosáhly 350 000 korun.

Altán v Sebuzíně

Altán v Sebuzíně

Altán v Sebuzíně

Dřevěný altán slouží lidem v Sebuzíně