image

Do ulic vyjedou nové nízkopodlažní autobusy

28.11.2019
Pokračuje modernizace vozového parku Dopravního podniku města Ústí nad Labem. V prosinci dostane pět nízkopodlažních nízkoemisních autobusů s pohonem na CNG,

 

Autobusy byly pořízeny v rámci projektu IROP – Obnova a rozšíření vozového parku DPMUL II, Nové autobusy s pohonem na CNG Iveco Urbanway délky 12 metrů by měly být nasazeny do provozu počátkem roku 2020.

Autobusy jsou dvounápravové, třídveřové určené pro městskou hromadnou dopravu, s obsaditelností až 84 osob. Garantovaná životnost je minimálně 10 let v městském provozu. Autobusy jsou vybaveny tzv. kneelingem, umožňující snazší nástup a výstup cestujících. Dále jsou vybaveny kamerovým systémem, který umožňuje řidiči pohodlné sledování prostor u všech dveří nebo poptávkovým systémem otevírání dveří. Nechybí celovozová klimatizace a novinkou jsou také USB nabíječky.

Cena jednoho dodaného autobusu je 7 350 000 Kč bez DPH, Vozidla mají motor splňující normu EURO 6 a k pohonu používají stlačený zemní plyn, jsou tak šetrná k životnímu prostředí.

Do ulic vyjedou nové nízkopodlažní autobusy