Zdravé město hodnotilo a ocenilo ústecké literáty

Do každoroční literární soutěže se připojilo i letos Zdravé město Ústí nad Labem. Ocenění mladých autorů je způsob, jak podpořit aktivitu místní mládeže, vzdělání a zapojení se do tvůrčí činnosti spjaté s městem.

Jak si mladí autoři vedli v letošním ročníku?

V pondělí 11. prosince 2017 proběhlo v divadelním sále Domu dětí a mládeže v Ústí nad Labem vyhlášení výsledků 15. ročníku literární soutěže Literární Ústí. Do této aktivity, která se právě před patnácti lety zrodila v hlavách delegátů Ústeckého parlamentu dětí a mládeže a bez přestávky funguje dodnes, se v aktuálním roce přihlásilo 351 příspěvků! Jedná se o absolutní rekord a autoři z řad žáků druhého stupně a středoškoláků mohli se svými příspěvky soutěžit celkem ve třech věkových kategoriích a třech tématech. Největšímu zájmu se těšily napínavé a děsivé povídky na téma V kostele Nanebevzetí Panny Marie, hodně prací přišlo také do pohádek Strašidlo v Ústeckém divadle. Posledním tématem pak bylo Zmizení Fóra - detektivní povídka.

Ocenění autoři získali diplom, poukázky do knihkupectví a dárkové předměty. Nejlepší práce jsou zkompletovány do sborníku, který je možné si do konce letošního roku volně stáhnout ze stránek www.ddmul.cz.