image

Nové panoramatické fotky ve vyhlídkové věži na Větruši

15. 6. 2021
Panoramatické fotky s popisky zajímavých míst usnadní orientaci.Není náhoda, že výletní zámeček Větruše je jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v Ústí nad Labem. Důvodů je k tomu hned několik. Prvním z nich je skutečnost,  že se jedná o skvělý výchozí bod pro výlety do okolí. Začínají zde hned dvě naučné stezky - Větruše-Vrkoč, vedoucí k Vaňovskému vodopádu a na vyhlídku Vrkoč, a Větruše popraviště-Ústecké podzemí, která seznamuje s historií bombardování z období 17. a 19. dubna 1945. Od Větruše se ale turisté mohou vydat i k pomníku Přemysla Oráče do Stadic a ti nejzdatnější až na vrchol nejvyšší hory Českého středohoří, Milešovku.

Druhým důvodem, proč vyjet lanovkou na Větruši, je návštěva volnočasového areálu se zrcadlovým či přírodním bludištěm, dětským hřištěm a tenisovými kurty.

V neposlední řadě ale láká k návštěvě třicet metrů vysoká věž, která slouží jako rozhledna. Z věže je překrásný výhled nejen na město Ústí nad Labem, ale hlavně na Labské údolí a přilehlou část Českého středohoří a Krušných hor. Pro lepší orientaci instalovalo dnes oddělení cestovního ruchu ve věži zbrusu nové panoramatické fotografie s označením zajímavých míst. Pojmenovány jsou nejen vrcholy hor, ale také jednotlivé městské čtvrti. Věž je otevřena celoročně.