Juniorský maraton vyhrála gymnázia

25.4.2018
Studenti gymnázií si nejlépe vedli v semifinálovém závodě 22. ročníku Juniorského maratonu, který se běžel v úterý v centru města.

Zvítězilo družstvo Gymnázia Teplice, druhý byl tým Podkrušnohorského gymnázia z Mostu a třetí gymnazisté z Chomutova. Ceny nejlepším týmům předávala primátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová.

Vítězové z Teplic se zúčastní finále, které se bude konat v rámci prestižního mezinárodního Volkswagen Maratonu Praha 6. května 2018.

Juniorský maraton je určen pro desetičlenné týmy středoškoláků, v každém družstvu musí být nejméně tři dívky. Ústeckého kola se účastnilo čtrnáct studentských týmů a jedno družstvo učitelů. Vítězové odběhli maratonskou trať za 2:49:20, ale kvalitní byly i ostatní výkony. I poslední běžci se dostali pod tři a půl hodiny.