Cyklotrasy

Ústí nad LabemSoučástí projektu "Labská královna" je mimo jiné i cyklomapa pro rodiny s dětmi se dvěma cyklotrasami.
Obě jsou naplánovány tak, že projedete místy, ke kterým se vztahují některé z dávno zapomenutých pověstí volně zpracovaných v knížce "Labská královna". Z ní jsou do map přejaty i ilustrace.

ValtířovI. trasa (červená)

vede z Ústí nad Labem od mostu Dr. E. Beneše po Labské stezce pod hrad Střekov. Až pojedete, všimněte si výletního zámečku Větruše na levém břehu Labe. Podle pověsti na něm žil loupeživý rytíř s pekelným strojem. I na hradě Střekov žil loupeživý rytíř. Jste-li zdatní cyklisté, můžete vyjet až k hradu a poté pokračujte po cyklostezce dál. Vaše pohádková cesta končí až u Vodníčka v Sebuzíně.

StřekovII. trasa (modrá)

vede z Ústí nad Labem po Labské stezce od mostu Dr. E. Beneše, odkud je výhled na výletní zámeček Větruše, a pokračuje do Olšinek a Valtířova. Během cesty si všimněte malé vesničky Olšinky, kde žil podle pověsti mlynář, kterého posedla pýcha, a proto ztratil svou dceru. Ve Svádově si dejte pozor! Prý zde ještě žijí dva loupežníci. Na konci trasy si prohlédněte kostelíček ve Valtířově, který zde nechali postavit bratři Fridrich a Heinrich.

Další informace

Více informací o pohádkách naleznete zde a v mapě.