Geocaching

Pas Labské královnyI. Putování krajinou Labské královny

Ahoj všichni, kdo toužíte po pohádkovém dobrodružství.
Připravili jsme pro Vás hru „Za pokladem Labské královny“. Ta je založena na starých pověstech vážících se k místům podél řeky Labe. V Informačním středisku Města Ústí nad Labem si můžete vyzvednout pas Labské královny a do něj sbírat razítka s pohádkovými tématy. Těch existuje celkem sedm. Šest jich najdete ve schránkách, poslední sedmé získáte v Informačním středisku, kde jste si vyzvedli pas. Tam na Vás také čeká poklad Labské královny.
A jak najdete schránky s razítky? V Informačním středisku dostanete k pasu ještě souřadnice GPS, které Vám určí polohu schránky s přesností asi 10 metrů a na tomto místě musíte hledat, kde je schránka ukrytá.Může být schovaná ve starém stromě, pod kamenem, a v jednom případě i v jednom kouzelném domě. Musíte pozorně hledat. Až schránku najdete a orazítkujete si pas, tak ji pak vrátíte na původní místo. Jen dejte pozor, ať Vás u toho nikdo nevidí!

Pas Labské královnyII. Putování krajinou Labské královny aneb sedm klíčů k pohádkovému pokladu

Nové geocachingové dobrodružství tentokrát rodiny s dětmi provede zajímavými místy okresu Ústí nad Labem. Na konci putování čeká další poklad Labské královny. Novinkou této nové trasy pohádkové hry je mince Labské královny neboli geocoin.

Vydejte se na lov série keší, umístěných v překrásné krajině okresu Ústí nad Labem a získejte část tohoto pokladu. Slavnostní zahájení proběhlo dne 9. 6. 2012 v Muzeu města Ústí nad Labem.

Putování za sedmi klíči k pokladu Labské královny navazuje na úspěšnou hru „Za pokladem Labské královny“, oceněnou hráči geocachingu jako nejoblíbenější geocache Ústecka. Tentokrát vás staré ústecké pověsti zavedou do nádherné krajiny dále od města. Tam jsou na zajímavých a nečekaných místech umístěny schránky s klíči v podobě razítek, pro odvážné je připraven i lov noční kešky.

Jak zjistíte kde hledat klíče od pokladu? V Informačním středisku města Ústí nad Labem je kromě původní pohádkové hry připraven i pas pro novou trasu Labské královny. Nezapomeňte sledovat stránky www.geocaching.com, kde také od 9. 6. 2012 naleznete veškeré nezbytné informace a hlavně návody, jak jednotlivé cache lovit. Po úspěšném hledání a orazítkování přinesete pas zpět do Informačního střediska a najdete si svůj poklad!

gcCache Labské královny nejoblíbenější na Ústecku!

Pohádková cache Labské královny získala na serveru www.geocaching.com ocenění uživatelů jako nejoblíbenější cache Ústecka. Děkujeme všem kačerům a hledačům pokladů za projevenou přízeň!