Zpráva k soutěži „Malý cyklista“ – 19.9.2005

Na dětském dopravním hřišti v Krásném Březně proběhla v pondělí 19.9.2005 v rámci Projektu Zdravé město Ústí nad Labem soutěž pro předškoláky z MŠ „Malý cyklista“.
Pořadatelem soutěže byli ústečtí strážníci Městské policie z útvaru preventivně dopravní služby.
Podporovaná akce se stala součástí Evropského týdne mobility, který probíhá od 16. do 22.9.2005.

Soutěže se zúčastnilo 19 závodních týmů z mateřských škol. Soutěžní disciplínou bylo projetí překážkové trati na čas, s trestnými body za nesplnění stanovených úkolů. O co nejlepší umístění bojovalo celkem 76 dětí. Závodní dráhu si mimo soutěž projeli i náhradníci z jednotlivých školek.

Před vyhlášením výsledků cyklistické soutěže byly děti svědky atraktivních ukázek výcviku služebních psů. V závěru se i děti mohly aktivně zúčastnit předváděného zadržení pachatele. Za předvedenou práci odměnily děti psovoda, psa, figuranta i komentujícího strážníka, nadšeným potleskem.

Výsledky soutěže se vyhlašovaly v kategoriích jednotlivců a družstev. Nejlepší mezi kluky byl Jakub Ptáček z MŠ Sukova ulice na Střekově, nejúspěšnější mezi holčičkami byla Kateřina Dimová z MŠ Pomněnka v Krásném Březně. Vítězné závodní družstvo bylo z krásnobřezenské  MŠ Pomněnka.

Děti dostaly jako ceny cyklistické přílby, cyklorukavice, cyklistické láhve, zvonky na kola, odrazky, plyšová zvířátka, voskovky. Každá zúčastněná MŠ obdržela balíček s voskovkami, pastelkami a barevnými křídami.  Ceny předával i zástupce Magistrátu města Ústí nad Labem, Ing. Roman Zettlitzer, vedoucí odboru péče o občany. Ceny za umístění v soutěži, pitný režim dětí a müsli tyčinky zdravé výživy byly zakoupeny z prostředků Magistrátu města Ústí nad Labem, uvolněných pro Projekt Zdravé město Ústí nad Labem.

Zpracovala: Eva Poláčková