Vítejte na stránkách Labské královny!

Co je to? Labská královna jsou pohádky o skřítcích, rytířích a loupežnících od řeky Labe z Ústí nad Labem a okolí. Příběhy na motivy místních německých pověstí převyprávěli pro děti ve stejnojmenné knize autoři Zdeněk Havránek a Daniela Nechanická. Výtvarnou podobu pohádkám dává ústecký výtvarník Michal Novák.
Magistrát města Ústí nad Labem ve spolupráci s Muzeem města Ústí nad Labem inspirováni touto knihou pohádek pro Vás připravili celou řadu akcí kolem Labské královny pro malé i velké. Chcete-li vědět více, račte dál...

Ocenění pro Labskou královnu

Czechtourpropag 2011Propagační tiskoviny na motivy příběhů a pověstí o Labské královně získaly ocenění na soutěžní přehlídce CZECHTOURPROPAG 2011.
V konkurenci 93 přihlášených obsadilo město Ústí nad Labem s kolekcí materiálů o Labské královně 2. místo. V rámci této kolekce byla představena celá řada propagačních materiálů: kniha pohádek, DVD a animovanými pohádkami, omalovánky, pexeso, cyklomapky a další.
Tištěné materiály zaslané do soutěže z celé České republiky posuzovala šestičlenná porota v čele s Jiřím Mikešem, předním českým odborníkem v oblasti reklamy. Porota u vítězných materiálů ocenila především jednotnou koncepci předložených tiskovin a výborný design využívající pohádkové motivy.

gc

Cache Labské královny nejoblíbenější na Ústecku!

Pohádková cache Labské královny získala na serveru www.geocaching.com ocenění uživatelů jako nejoblíbenější cache Ústecka. Děkujeme všem kačerům a hledačům pokladů za projevenou přízeň!

Dárky Labské královny

Pokud se Vám zalíbily pohádky Labské královny a měli byste na ně rádi upomínku, máte možnost si vybrat z řady dárků v Informačním středisku. Nabídku naleznete v sekci Dárky Labské královny.