Kalendář akcí

Přehled akcí - od 10.10.2019 do 24.10.2019

19.10.2019 - 20.10.2019
MUZEUM V PŘÍRODĚ ZUBRNICE, pošta Velké Březno, Zubrnice
možnost vyzkoušet si podzimní práce, naučná stezka pro děti
10.10.2019 od 17:00 hodin
UNIVERZITA J. E. PURKYNĚ, Pasteurova 1, Ústí n.L.
další ročník festivalu na zahájeni akademického roku, vystoupí: Tata Bojs, Točílas, Topspot; vstup zdarma
10.10.2019 od 19:30 hodin
LIDICKÉ NÁMĚSTÍ, Ústí nad Labem
slavnostní zahájení 22. ročníku festivalu; více zde
11.10.2019 od 15:00 hodin
MĚSTSKÉ SADY, ÚSTÍ NAD LABEM

pátý ročník polévkového food festivalu s bohatým doprovodným programem pro děti a dospělé; více zde

11.10.2019 od 19:00 hodin
DŮM KULTURY MĚSTA ÚSTÍ N. L., Velká Hradební 1025/19, Ústí n. L.
představení; více zde
11.10.2019 od 19:00 hodin
ČINOHERNÍ STUDIO města Ústí nad Labem, příspěvková organizace, Varšavská 767/7, Ústí nad Labem
inscenace navazuje na předcházející románové adaptace Homo Faber a Pornografie a je završením této středoevropské trilogie; více zde
12.10.2019 od 16:15 hodin
KOSTEL NANEBEVZETÍ PANNY MARIE V CÍRKVICÍCH, Církvice 1, Ústí nad Labem - Střekov

Václav Krahulík - klavír a host

12.10.2019 od 19:00 hodin
ČINOHERNÍ STUDIO města Ústí nad Labem, příspěvková organizace, Varšavská 767/7, Ústí nad Labem

divadelní představení; více zde

13.10.2019 od 17:00 hodin
KOSTEL NANEBEVZETÍ PANNY MARIE, Bílinská 110/3, Ústí nad Labem

gregoriánský chorál a zpěvy rané polyfonie

13.10.2019 od 19:00 hodin
SEVEROČESKÉ DIVADLO, Lidické náměstí 10/1710, Ústí nad Labem
osud mladé talentované brněnské skladatelky, dirigentky a femme fatale Vítězslavy Kaprálové očima spisovatelky Kateřiny Tučkové a režisérky Anny Petrželkové; více zde
13.10.2019 od 19:00 hodin
ČINOHERNÍ STUDIO města Ústí nad Labem, příspěvková organizace, Varšavská 767/7, Ústí nad Labem
inscenace navazuje na předcházející románové adaptace Homo Faber a Pornografie a je završením této středoevropské trilogie; více zde
14.10.2019 od 17:30 hodin
ČINOHERNÍ STUDIO města Ústí nad Labem, příspěvková organizace, Varšavská 767/7, Ústí nad Labem
divadelní medobraní pro nejmenší; více zde
14.10.2019 od 19:00 hodin
DŮM KULTURY MĚSTA ÚSTÍ N. L., Velká Hradební 1025/19, Ústí n. L.
komedie, při které se smějí diváci bez rozdílu věku
14.10.2019 od 20:00 hodin
DŮM TECHNIKY, Veleslavínova 3108/14, 400 11
inscenace; více zde
15.10.2019 od 19:00 hodin
VEŘEJNÝ SÁL HRANIČÁŘ, Prokopa Diviše 1812/7, Ústí nad Labem

představení; více zde

16.10.2019 od 20:00 hodin
VEŘEJNÝ SÁL HRANIČÁŘ, Prokopa Diviše 1812/7, Ústí nad Labem
divadelní fight-specific na hraně poetik; více zde
16.10.2019 od 20:00 hodin
ČINOHERNÍ STUDIO města Ústí nad Labem, příspěvková organizace, Varšavská 767/7, Ústí nad Labem
koncert, představení nového alba
17.10.2019 od 18:00 hodin
ČINOHERNÍ STUDIO města Ústí nad Labem, příspěvková organizace, Varšavská 767/7, Ústí nad Labem
představení; více zde
17.10.2019 od 20:00 hodin
VEŘEJNÝ SÁL HRANIČÁŘ, Prokopa Diviše 1812/7, Ústí nad Labem
divadelní fight-specific na hraně poetik; více zde
18.10.2019 od 18:00 hodin
MĚSTSKÝ STADION, Masarykova 228/780, Ústí nad Labem
FK Ústí nad Labem vs. MFK Chrudim
18.10.2019 od 18:00 hodin
MUZEUM MĚSTA ÚSTÍ NAD LABEM, Masarykova 1000/3 - VCHOD PRO VEŘEJNOST Z BRNĚNSKÉ UL., Ústí nad Labem

veřejná diskuse, jak má vypadat řízení města, aby bylo dobrým místem k životu; odpovídat budou bývalý primátor Bratislavy M. Ftáčnik a krajský zastupitel M. Andrt; pořádá Masarykova demokratická akademie, z. s., vstup volný

18.10.2019 od 19:00 hodin
NÁRODNÍ DŮM, Velká Hradební 33/619, Ústí n. L.
tradiční festival známý svojí kvalitní hudbou a zvukem; více zde
18.10.2019 od 20:00 hodin
ČINOHERNÍ STUDIO města Ústí nad Labem, příspěvková organizace, Varšavská 767/7, Ústí nad Labem
představení; více zde
19.10.2019
ZIMNÍ STADION, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem - Bukov
51. ročník grand prix v karate; více zde
19.10.2019 od 09:00 hodin
JEZERO MILADA, Ústí nad Labem

dobrovolný úklid okolí jezera Milada, drobné občerstvení zajištěno

19.10.2019 od 10:00 hodin
MUZEUM MĚSTA ÚSTÍ NAD LABEM, Masarykova 1000/3 - VCHOD PRO VEŘEJNOST Z BRNĚNSKÉ UL., Ústí nad Labem
den archeologie na téma mladší doby kamenné; výroba pravěkých šperků, hraní na hudební nástroje a další; více zde
19.10.2019 od 10:00 hodin
NÁRODNÍ DŮM, Velká Hradební 33/619, Ústí n. L.

tradiční akvarijní trhy; více zde

19.10.2019 od 16:00 hodin
ZIMNÍ STADION, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem - Bukov
HC Slovan Ústí nad Labem vs. HC Benátky nad Jizerou
19.10.2019 od 17:00 hodin
SPORTCENTRUM SLUNETA, Jateční 1026/18, Ústí nad Labem - Klíše
Florbal Ústí vs. Z.F.K. AQM Petrovice; více zde
19.10.2019 od 19:00 hodin
ČINOHERNÍ STUDIO města Ústí nad Labem, příspěvková organizace, Varšavská 767/7, Ústí nad Labem
improvizované představení; více zde
21.10.2019 od 18:00 hodin
ZIMNÍ STADION, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem - Bukov
HC Slovan Ústí nad Labem vs. HC Slavia Praha
22.10.2019 od 17:10 hodin
KULTURNÍ DŮM ZÁTIŠÍ - CHABAŘOVICE, Marie Kršňákové 112, Chabařovice
muzikál v podání žáků hudebního a tanečního oddělení ZUŠ Chabařovice
22.10.2019 od 18:00 hodin
SEVEROČESKÁ VĚDECKÁ KNIHOVNA (SVK), Winstona Churchilla 1974/3, Ústí nad Labem
cestovatelská beseda; více zde
23.10.2019 od 17:00 hodin
SEVEROČESKÁ VĚDECKÁ KNIHOVNA (SVK), Winstona Churchilla 1974/3, Ústí nad Labem
beseda ve spolupráci s Česko-francouzským klubem o zajímavostech ze života půvabných dam a významných osobností filmového plátna; více zde
23.10.2019 od 17:00 hodin
MUZEUM MĚSTA ÚSTÍ NAD LABEM, Masarykova 1000/3 - VCHOD PRO VEŘEJNOST Z BRNĚNSKÉ UL., Ústí nad Labem
historik a muzejník Mgr. Václav Houfek představí další z námětů Schichtovy epopeje – setkání knížete básníků s geniálním skladatelem na půdě západočeských lázní; více zde
23.10.2019 od 19:00 hodin
VEŘEJNÝ SÁL HRANIČÁŘ, Prokopa Diviše 1812/7, Ústí nad Labem
veřejné natáčení pořadu Talk Show – Dobkovice, poprvé ve Veřejném sále Hraničář; více zde
23.10.2019 od 19:30 hodin
NÁRODNÍ DŮM, Velká Hradební 33/619, Ústí n. L.
koncert českého herce a písničkáře; více zde
24.10.2019 od 17:00 hodin
MUZEUM MĚSTA ÚSTÍ NAD LABEM, Masarykova 1000/3 - VCHOD PRO VEŘEJNOST Z BRNĚNSKÉ UL., Ústí nad Labem

po hradbách středověkého města provede Eliška Wiesnerová, sraz ve vstupní hale Muzea města Ústí nad Labem, procházka bude probíhat venku v ulicích města; více zde

24.10.2019 od 17:00 hodin
GALERIE DESKA, Žukovova, Ústí n. L. - Střekov (vedle hospůdky U Lípy)

galerie Deska zve na shlédnutí výstavy Roberta Vlasáka; kurátor: Karel Konopka

24.10.2019 od 18:00 hodin
SEVEROČESKÁ VĚDECKÁ KNIHOVNA (SVK), Winstona Churchilla 1974/3, Ústí nad Labem
společné bubnování pod vedením zkušeného lektora a facilitátora Petra Šušora; více zde
24.10.2019 od 18:00 hodin
VEŘEJNÝ SÁL HRANIČÁŘ, Prokopa Diviše 1812/7, Ústí nad Labem
první ročník Surf Film Festivalu; uvede oceňovaný ruský surf film Priboi, český snímek Kde poušť potkává oceán, který vznikal v Namíbii a dokument Big Wata o jediném surf klubu v africké Sieře Leone, jenž byl také promítán na festivalu Jeden svět; více zde
24.10.2019 od 18:30 hodin
REFUGIO s.r.o. , Tisá 473, Tisá
popularizátor vědy Tomáš Petrásek popovídá na téma budoucích evropských kosmických projektů spojených s hledáním stop minulého a snad i současného života na Marsu
24.10.2019 od 18:30 hodin
COLLEGIUM BOHEMICUM, Masarykova 3/1000, Ústí nad Labem

Stadtkirche St. Marien, Kirchenpl. 13, Pirna

zahajovací koncert 21. ročníku festivalu na německé straně; možnost dopravy autobusem z Ústí n/L do Pirny a zpět; více informací zde