Cykloportál Ústí nad Labem

5.ročník adrenalinového festivalu na horských kolech v Letním kině již tuto sobotu, v neděli UL-LET dětem

UL-LET popáté…UL-LET dětem poprvé

Původně cyklofestival s názvem UL-LET se letos pořádně rozrostl. Stal se dvoudenním sportovním festivalem dvou tváří. V sobotu proběhne pátý ročník městského sjezdu celým jménem „HTC UL-LET 2015.“ Opět tradičně v ústeckém Letním kině a tentokrát třetí květnový víkend 16. -17. května.

První novinkou je účast tradičního sjezdu, tzv. downtownu v seriálu „Czech Downtown Tour 2015“ (CDT). „Se Štěpánem Červeným z Rakovníka a Martinem Soukupem z Karlových Varů jsme dali hlavy dohromady a rozhodli se uspořádat sérii městských sjezdů v ČR. Jde o nultý ročník, který jde ve šlépějích, podobné série – Ghost Dual Cupu. Každý závod se počítá do žebříčku. Pomáháme si co se sponzorů, médií i samotné organizace týče,“ prozradil hlavní pořadatel UL-LETu Vítězslav „Stráňa“ Stránský.

Druhou ústeckou novinkou bude dual slalom, který se jede v rámci zmíněného Ghost Dual Cupu. Půjde o jediný městský dual sezony. Už teď je jasné, že asfalt, schody a dřevěné překážky budou pro ridery jistě více než decentní výzvou. Aby toho nebylo málo, pojede se večer a finálová klání až po setmění, tedy za umělého osvětlení. O atmosféru téhle disciplíny letos organizátoři strach nemají.

Třetím do party disciplín, která se osvědčila loni, je XC Eliminator, který atmosférou předčil očekávání. V podstatě jde o krátký závod horských kol na okruhu, přičemž ze 4 lidí v rozjížďce postupují do dalších bojů pouze dva jezdci.

UL-LET je určený především pro hobby závodníky. Při stavbě překážek je to zohledněno a vzhledem k tvrdému podkladu jde zkrátka především o bezpečnost. Pořadatelé chtějí postavit trať, kde si zaskáče každý, je na každém, jak daleko a vysoko. Tradičním tahákem pro oči diváků i měřítkem odhodlanosti jezdců bude dřevěná překážka, legendární skok, ne náhodou zvaný Mastodont. Letos bude širší, aby se na něj vešli i v rámci druhé disciplíny - dual slalomu i 2 závodníci naráz.

Kromě cykloradovánek se chystá doprovodný program. O hudební vyžití bude postaráno dj´. Jedinou kapelou, která zahraje sobotní večer, bude kapela Euphonix. Přenos závodu je promítán na velkoplošnou LED obrazovku.

NEDĚLE - UL-LET dětem

V neděle představí organizátoři cca 20 sportovních stanovišť. „UL-LET dětem“, tak se jmenuje druhá tvář festivalu. Ta představuje nejen sportovních oddíly ale spoustu činností a zábavy vůbec. Umožňuje dětem vyzkoušet různé sporty a najít ten nejvhodnější, a to vše na jednom místě. Nebudeme vypichovat všechny sporty či aktivity, upřednostňovat tak nějaké. Na plakátech či na internetu se o akci dozvíte nejlépe. V nabídce je tedy nedělní odpoledne plné zábavy a sportu. A to pro malé i velké.

V termínu probíhá stále MS v hokeji. Ve čtvrtek 14.5. se hraje od 15:15 čvrtfinálový zápas, ideálně české reprezentace. V případě postupu našeho teamu se to samé zopakuje v sobotu a neděli. Stánky s pitím a jídlem jsou samozřejmostí. Více o akci se dozvíte na webu či facebookovém profilu. V Ústí nad Labem tak lze po roce opět čekat řádnými úlety velmi protkaný víkend.

Zdroj: http://www.ul-let.cz/