image

Uprchlé vězně zadrželi ústečtí strážníci druhý den

10.01.2018
Jen krátce byli na útěku dva vězni, kteří v pondělí večer uprchli z pracoviště v Rakovníku. Strážníkům ústecké městské policie se je podařilo zadržet v Krásném Březně.

 

Na tísňovou linku městské policie zavolal ve středu půl hodinu po půlnoci občan, který operátorovi sdělil, že se v jejich domě nachází dvě cizí osoby, které v domě nemají co dělat. Po příjezdu hlídky na místo bylo zjištěno, že přijatá informace se zakládá na pravdě. Strážníci oba muže zadrželi a snažili se zjistit jejich totožnost. Muži ale podávali nepřesné údaje o své totožnosti, proto strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR a v její součinnosti bylo zjištěno, že se jedná o celostátně hledané osoby, které utekly z výkonu trestu z věznice ve Vinařicích.

Případ si převzala Policie ČR k dalšímu šetření. Při zadržení obou hledaných osob museli strážníci použít donucovacích prostředků, a to hmatů a chvatů sebeobrany. Nakonec oba dotyční skončili v poutech.

Z nestřeženého pracoviště ve firmě v Rakovníku utekli večer mezi 21.00 a 21.15 celkem tři vězni věznice ve Vinařicích. Pro dva z nich skončil jejich pobyt na svobodě velmi rychle.

Na útěku je stále 33letý muž z Chomutovska. Je střední postavy, vysoký přibližně 180 centimetrů, má zelené oči a rovné hnědé vlasy. Zvláštním znamením je jizva nad levým obočím. Policisté žádají všechny občany, kteří by poznali hledaného muže a měli by poznatky o tom, kde se v současné době nachází nebo pohybuje, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158. Upozorňují, že by se nikdo neměl pokoušet hledaného muže sám zadržet, ač by neměl být ozbrojeny a okolí nebezpečný.

Uprchlé vězně zadrželi ústečtí strážníci druhý den