Tradiční Mattoni 1/2Maraton ovládl Ústí nad Labem

20.9.2021
Ve znamení sportu se nesla sobota v Ústí nad Labem. Na závody 11. ročníku ústeckého půl maratonu se vydalo na 3000 sportovců všeho věku.

Trasa závodu je velmi lákavá svými nenapodobitelnými výhledy do okolí, vede podél vod řeky Labe až k hradu Střekov, přes Spolchemii a centrem Ústí nad Labem. Vzhledem k rovinatému charakteru trati patří ústecký běh k nejrychlejším závodům svého druhu, i tentokrát byly dosažené časy velmi kvalitní.

„Letošní ročník byl velmi vydařený, podmínky pro běh byly ideální. K úspěchu akce přispěl velký počet přihlížejících diváků, kteří sportovcům vytvořili jedinečnou atmosféru.  Děkuji všem, kteří se o zdárný průběh celého sportovního dne zasloužili,“ uvedl primátor Petr Nedvědický.

Hlavního závodu se v sobotu 18. září zúčastnilo 866 běžců. V mužské kategorii zvítězil v čase 1:04:10 Němec Tom Gröschel, nejrychlejším Čechem se stal Jakub Zemaník, který se umístil na 3. místě. V ženské kategorii se na prvních pěti místech objevily pouze Češky. První byla Hana Homolková, která současně časem 1:18:10 překonala svůj osobní rekord. Skvělé 4. místo vybojovala ústecká běžkyně Zuzana Kotěšovcová.

Společně s půlmaratonem se konaly další běžecké akce jako štafetový závod nebo plně obsazený dm rodinný běh, SPOLCHEMIE Český pohár v Handbike a Běh o pohár rektora UJEP.