image

Světlo pro AIDS se rozsvítí v Ústí i letos

15. 05. 2019
V neděli 19. 5. 2019 se ve 20:00 rozsvítí budova Severočeského divadla.

 

Zdravé město Ústí nad Labem se ve spolupráci se Zdravotním ústavem se sídlem v Ústí nad Labem zapojí i letos do projektu České společnosti AIDS pomoc, z. s., který nese název International AIDS Candlelight Memorial - Světlo pro AIDS. Jeho hlavním smyslem je důraz na prevenci a boj proti onemocnění virem HIV, který je celosvětově rozšířen a jehož následkům podlehlo mnoho obětí, Česko nevyjímaje.

V neděli 19. 5. 2019 si v rámci 36. ročníku mezinárodního dne Světla pro AIDS organizace i jednotlivci po celém světě vzpomenou na přátele, příbuzné a partnery, které ztratili v souvislosti s infekcí HIV a tímto onemocněním. Jako každý rok, i letos je tento den spojen s preventivními aktivitami, které mají zvýšit povědomí o této infekci a onemocnění. Letošní ústředním tématem je zintenzivnění boje za zdraví a práva.

"Potřebujeme komplexní a dlouhodobou léčbu, pečovatelské a preventivní služby. Tyto preventivními aktivity, které mají zvýšit povědomí o této infekci HIV a onemocnění AIDS velmi vítám a jako město je podporujeme", vysvětlil Mgr. Tomáš Vlach, náměstek primátora města Ústí nad Labem.

Symbolem „Světla pro AIDS“ jsou červeně nasvícené významné objekty a dominanty. Ústí nad Labem se zapojí, stejně jako loni, nasvícením budovy Severočeského divadla, kterému patří poděkování za spolupráci a technické zajištění venkovního osvětlení. Světla se symbolicky rozsvítí ve 20.00 hodin.

Více informací v tiskové zprávě Zdravotního ústavu ÚL.

Loga partnerů akce