image

Švédská velvyslankyně se zajímala o zkušenosti města s vyloučenými lokalitami

05.02.2019
Velvyslankyně Švédského království Anna Viktoria Li navštívila v úterý Ústí nad Labem. Při rozhovoru s představiteli města se zajímala o zkušenosti s řešením vyloučených lokalit.

 

Máme určité problémy s lidmi, kteří se do Švédska přistěhovali z jiných zemí a snaží se žít pohromadě se svými krajany ve velkých komunitách. Snažíme se to regulovat, proto by mě zajímalo, jaké s tím máte zkušenosti,“ zeptala se úvodem paní velvyslankyně. Primátor Petr Nedvědický jí vysvětlil, že nic takového není u nás možné. „Nějaký nástroj bychom uvítali, ale například zákon o domovském právu nikdy parlamentem neprošel,“ řekl primátor.

V rámci svého programu velvyslankyně navštívila základní školu v Předlicích, kde ji ředitel Martin Košnar a zástupce ředitele městské policie Jan Novotný seznámili s projektem Městská policie dětem, který se jako jeden z prvních v republice začal zabývat zvyšováním právního vědomí romských dětí a využitím jejich volného času.

Program zavedl švédskou delegaci také do vyloučené lokality ve Sklářské ulici, navštívila Spolchemii a panoráma města si prohlédla z Větruše.

Švédská velvyslankyně se zajímala o zkušenosti města s vyloučenými lokalitami