image

Školní rok začal i pro stovky prvňáčků

03.09.2018
Kornouty, školní tašky a lavice ve třídě zarovnané úplně novými pomůckami. Tak začaly první minuty školního roku pro stovky žáků prvních tříd základních škol v Ústí nad Labem.

 

V ZŠ Nová na Kamenném vrchu přišla prvňáčky i jejich rodiče pozdravit  primátorka Věra Nechybová. „Tak už vám to začalo. Dětem povinnosti ve škole, rodičům starosti s přípravou doma. Přeji vám, ať se daří a máte dobré známky. Stává se, že se někdy objeví i nějaká špatná známka, ale to se dá spravit. Vím to z vlastní zkušenosti,“ vyprávěla Věra Nechybová s úsměvem.

I letos dostali žáci prvních tříd potřebné vybavení nejrůznějšími pomůckami za 2 000 korun. Peníze uvolnila rada města, protože ministerstvo už před několika lety prostředky pro prvňáčky seškrtalo.

Také v dalších školách se v prvních třídách dočkali návštěvy představitelů města. Mezi prvňáčky a jejich rodiče v ZŠ Pod Vodojemem a v ZŠ Vojnovičova zavítal první náměstek primátorky Jiří Madar. Do ZŠ Mírová přišli náměstek primátorky Pavel Dufek a radní Lukáš Konečný. Radní Květa Čelišová navštívila Základní školu Anežky České.

První školní den zpestřil dětem také zábavný program na Kostelním náměstí Kroužkofest aneb Vesele do školy.

Školní rok začal i pro stovky prvňáčků