image

Příprava fontán na sezonu začala

16.04.2019
Práce na zprovoznění městských fontán už začaly. Probíhá čištění fontány na Lidickém náměstí, další budou postupně následovat, do konce dubna by měla být většina z nich v provozu.

 

Kašny a fontány jsou 29 místech v Ústí nad Labem. Před zahájením sezóny se všechny bazény vyčistí, čistí se jejich kanalizační systém, případně dojde na drobné opravy po předchozím provozu. Osadí se čerpadla, trysky, filtrace, reflektory, aplikuje se chemie, naprogramují jednotlivé časy sepnutí a vypnutí čerpadel a napustí se voda.

Při provozu se průběžně několikrát týdně odstraňují nečistoty z hladiny a ze dna bazénů, čistí se sání čerpadel. Každý týden se vypláchne písek ve filtraci a vyčistí hrubé filtry. Dle potřeby se seřizují trysky a chod čerpadel. Během provozu se několikrát – podle počasí (teplo) vyměňuje voda. Znamená to vypuštění vody z celého systému umytí bazénů a vyčištění všech součástí, napuštění čisté vody, aplikace chemie.

Koncem sezóny - většinou koncem září (při pěkném počasí začátkem října) se kašny postupně zazimovávají. Vypustí se voda, bazény a technologie se propláchnou a vyčistí. Demontují se čerpadla, UW lampy a uskladní se na zimu.

Voda v bazénech a fontánách není zdravotně závadná, ale rozhodně se nedoporučuje se v ní koupat či ji dokonce pít.

 

Příprava fontán na sezonu začala